Tüdruk otsustas snorgeldada selles kõrvalises järves… Ja mis ta avastas, on hingemattev

Vaikse ookeani keskel, on koht kus sa võid leida ennast lugematute millimallikate keskel. Palau saar, ametlikult Palau Vabariik, on riik, mis asub Vaikse ookeani lääneosas.

Sellel saarel on järv nimega Jellyfish Lake (otsetõlkes Millimallika järv), milles elab miljoneid millimallikaid. Olendid rändavad järve ühest otsast teise iga päev ning nende keskel snorgeldamine on turistude seas väga populaarne tegevus (olenemata sellest, et see kõlab hullumeelsena). Snorgeldaja, nimega Nana Trongratanawond otsustas supelda (loodetavasti) sõbralike millimallikatega. Tema sukeldused olid uskumatud, kuid väga raske on ise midagi sellist korda saata.

Selle järve leiate Eil Malk-i saarelt, Palaus.

jellyfish2

Kuldsed- ja Kuu millimallikad omavad mõlemad kõrvetavaid rakke, kuid need pole piisavalt tugevad, et inimesele vigastusi tekitada.

jellyfish

Kuigi nende millimallikatega snorgeldamine on ohutu, pole sukeldumine lubatud. Sukeldumisel tekkivad mullid pole ohtlikud  ainult millimallikatele. Umbes 15 meetri sügavusel vee all, hakkab hapeterohke kiht, mille kõrge vesiniksulfiidi sisaldus võib imenduda läbi sukelduja naha ning olla eluohtlik.

Nana sukeldumine (mille ta filmis oma GoPro-ga) on omaette klass. Vaata videot oma silmaga:

Milline uskumatu elamus. Jaga seda ka teistega, vajutades “Jaga” nuppu!

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange