Sõnumi kirjutamine ja jalutamine on ohtlik, aga SEE on naeruväärne. Inimesed peavad selle lõpetama.

Kas sa oled kunagi kõndimise ajal oma telefoni vaadanud ning mõistnud, et sa ei saa kiiremini liikuda, sest mingi teine hajameelne inimene sinu ees proovib samuti leida tasakaalu oma telefoni vaatamise ja kõndimise vahel? Hiinas asuval Chongqingi linnal võib selle probleemi jaoks lahendus olla — kui sa oled valmis oma telefoni mõneks sekundiks ära panema.

Linnavõimud jagasid 30-meetrise kõnnitee kaheks rajaks.

desktop 1410964101

Üks on kõndimiseks ning teine kõndimise ajal sõnumi kirjutamiseks.

desktop 1410964098

Neile, kes oma telefoni ei vaadanud, hakkas uus telefoni-kõnnitee meeldima, aga paljud jalakäijad olid oma telefonide vaatamisega nii hõivatud, et nad ei pannud radu isegi tähele.

desktop 14109640981

Hiljutises Hiinas läbiviidud uuringus vastasid 10 000st inimesest 80%, et nad on oma telefonidest “raskelt” sõltuvuses.

desktop 14109641011

Arvatakse, et need rajad tehti sellepärast, et inimesed teadvustaksid endale rohkem, kui palju nad oma toimetuste kõrvalt telefonide näppimise peale aega kulutavad.

desktop 1410964103 share477

Vau. Kas me oleme tõesti jõudnud sinnamaale, kus meil on vaja sõnumikirjutamise ja mitte-sõnumikirjutamise kõnniteeradu? Tundub, et mõni meist peaks oma telefonikasutamist uuesti hindama. Tänapäeval jääb mulje, et ainus kord, kui inimesed oma telefoni otsas ei ole, on siis, kui ma saadan neile sõnumi ja küsin, kas nad tahavad välja minna. Ja kui me välja lähme, siis on nad justkui oma telefonide külge liimitud. Sel pole lõppu!

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange