Siin on 40 väga lihtsat asja, mille tegemise sa võiksid koheselt lõpetad. Või sa kahetsed seda…korralikult.

Iga päev oled sa tõenäoliselt seotud ekstreemselt halbade “elukommetega” ilma seda mõistmata. Negatiivselt mõtlemine, ülemõtlemine, viha pidamine ja mõtlematus on kõik asjad, mida sa hakkad hiljem elus kahetsema…ja need on vaid murdosa asjadest. See võib tunduda ilmselge kuid vaimselt negatiivsetes tegevustes osalemine võib viia suure kahetsemiseni.

Marc and Angel Chernoff on blogijad, kes proovivad oma lugejaid kallutada positiivsema mõttemaailma poole. Koos avastasid nad 40 asja, mida kahetsetakse kõige rohkem ning mida siiski teevad inimesed iga päev, päevast päeva.

Kui sa tabad end tegemas midagi alljärgnevast nimekirjas, siis lõpeta see. Sa oled hiljem selle üle tänulik.

life regrets 5

#1. Veedad liiga vähe aega õigete inimestega. – Varem või hiljem soovid, et su ümber oleks vaid inimesed, kes panevad su naeratama. Nii et täna veeda aega nende inimestega, kes aitavad sul ennast rohkem armastada. Ja pea meeles, et inimesed keda sa võtad täna tõsiselt, võivad olla homme ainsad, keda sul vaja läheb. Ära kunagi ole liiga hõivatud, et sa ei saaks tegeleda nendega, kes on sulle kõige olulisemad.

#2. Ei pane oma armsamaid naeratama piisavalt tihedalt. – kõige ilusam on näha on armastatut naeratamas ja sellest veel kaunim on vaid see, kui sa tead, et oled tema naeratuse põhjuseks.

#3. Ei ütle seda, mida on vaja öelda. – Tee suu lahti. Ära varja oma tundeid ja mõtteid, eriti veel kui sa suudad nendega suuri tegusid teha. Ole vapper. Ütle, mida on vaja öelda. Kui sa hoolid kellestki, siis ütle talle seda. Sageli murrame teiste südameid, sest ei öelnud seda, mida oli vaja.

#4. Pidevalt enese võrdlemine teistega. – Ära võrdle oma edusamme teistega. Meil kõigil on vaja enda aega, et vahemaid läbida. Täiesti normaalne on olla teistsugune. Täna peaksid sa proovima olla parem vaid sellest inimesest, kes sa olid eile. Tõesta ennast endale, mitte teistele.

life regrets 7

#5. Oma sisetunde liiga pikk eiramine. – Mõnikord vajab su aju rohkem aega, et aktsepteerida seda, mida su süda juba teab. Ole tunnistaja, mitte kohtunik. Kuula oma sisetunnet.

#6. Ei tööta tähtsate eesmärkide nimel. – Selle asemel, et vinguda oma olude üle, asu tööle, et sa ei peaks enam nende üle vinguma. Sa kas kannatad distsipliini valude käes või kahetsuse käes. Üldjuhul on ainuke erinevus sinu praeguse olemuse ja unistuste sinu vahel see, mis sa teed. (loe: asjad, millega sa hakkama saad).

#7. Lased teistel oma unistused maha teha. – Kas sa mäletad, kes sa olid, enne, kui maailm ütles sulle, kes sa pead olema? Lõpeta teiste inimeste jaoks elamine. Ole enda vastu aus.

#8. Eredad mälestused raisatud aja kohta. – On hea põhjus ärgata üles igal hommikul ja mõelda, kellele või millele sa peaksid oma päeva pühendama. Sest olenemata paljudest teistest asjadest elus – armastusest, rahast, austusest, heast tervisest, lootusest, võimalustest ja paljudest teistest asjadest – on aeg ainuke, mida sa ei saa enam kunagi tagasi.

life regrets 1

#9. Rohkemate vabanduste välja mõtlemine, kui sa suudad neid kokku lugeda. – Kui sa tõesti tahad midagi teha, siis sa leiad selleks mooduse. Kui sa moodust ei leia, leiad sa vabanduse.

#10. Ootad ja ootad ja ootad, kuni sa oled valmis. – Mõnikord tundub elu raske, kuid sageli teeme selle ise raskemaks, kui see on. Ainus, mida sa pead tegema, on välja mõelda, mida teed järgmisena. Sa ei pea kõiki vastuseid teadma, et edasi liikuda. Tee kõige paremat mida sa suudad, kuniks sa tead, mis on sellest veel parem. Kui sa tead, mis on sellest parem, siis tee seda.

#11. Ebapiisav panustamine asjadele. – Sa oled elus kas reisija või piloot. Kui sa soovid midagi teha, siis tööta selle nimel. Tee, mis selleks vaja on, mitte seda, mida on lihtne teha. See on valus. See nõuab aega. See nõuab pühendumist. See nõuab tahtejõudu. Sa pead tegema häid otsuseid. Need nõuavad ohverdusi. Sa pead oma keha viima viimse piirini. Seal on kiusatused. Kuid ma luban sulle, kui sa jõuad eesmärgini, siis see kõik on seda väärt.

#12. Lased lahendatavatel probleemidel ennast peatada. – Kõike, millega sa silmitsi seisad, on võimalik muuta kuid mitte midagi pole võimalik muuta enne, kui sa sellega silmitsi oled. Probleemid pole stoppmärgid, need on juhtnöörid. Kui sa seda soovid, siis tööta selle nimel. See on nii lihtne. Jõud ei tule sellest, mis sa saad teha. See tuleb tehes asju, mida sa arvasid, et sa ei suuda ületada.

life regrets 9

#13. Ebapiisav riskimine. – Kas sulle ei meeldiks pigem elu “olgu siis” kui “mis siis, kui”? Tee, mis sa suudad, kuni veel suudad. Ära karda oma mugavustsoonist väljuda. Mõned mu elu parimad kogemused ja võimalused tulid alles siis, kui ma olin valmis kaotama.

#14. Leppimine vähemaga, kui sa võimeline oled. – Pea meeles, et areng ja muutused võivad mõnikord olla valusad kuid miski pole valusam, kui seal olemine, kuhu sa ei kuulu.

#15. Enda soovide ja õnne tagaplaanile jätmine. – Kui naljad kõrvale jätta, siis sa elad vaid korra. See ongi kõik. Nii et tee seda, mis muudab su õnnelikuks ja ole koos sellega, kes paneb su sageli naerma.

#16. Lased kannatamatusel oma otsuseid ja tegusid muuta. – Kannatus pole vaid ootamine; see on oskus hoida head suhtumist ajal, mil sa töötad kõvasti selle nimel, millesse sa usud.

life regrets 10

#17. Liiga vara alla andmine. – Unusta ära, mitu korda sa oled vastu näppe saanud. See on see, kuidas sa tõused taas püsti ja hakkad edasi liikuma. Sa võid selle nimel läbi minna halvimast, et jõuda parimani. Head asjad nõuavad aega. Ole kannatlik ja jää positiivseks. Kõik leiab lahenduse; võib-olla mitte kohe kuid kunagi kindlasti.

#18. Lased teistel endast lõputult üle käia. – Ära lase kunagi teistel olla oma prioriteediks, samal ajal kui sa oled nende jaoks vaid üks võimalus. Ja lahku nende juurest, kes pidevalt röövivad sult rahu ja õnne. Elu on liiga lühike, et raisata aega neile, kes sind väärkohtlevad ja narrivad.

#19. Teiste mitte aitamine siis, kui sa oleksid saanud seda teha. – Kui sul on palju, siis jaga oma rikkust. Kui sul on vähe, anna oma süda. Lihtsalt anna, mida sa saad. Keegi pole kunagi vaeseks jäänud teistele jagamise tõttu.

#20. Oma juurte ignoreerimine ja nende, kes sind on toetanud. – Ära kunagi unusta, kus sa oled olnud. Ära kunagi unusta seda, kuhu sa liigud. Ja ära kunagi üleliia usalda neid, kes on sel rännakul koos sinuga.

life regrets 2

#21. Mitte selle väärtustamine, kui sul on see olemas. – Sageli unustame, et õnne ei tule kunagi siis, kui me saame midagi, mida meil ei ole vaid hoopis siis, kui me hindame seda, mis meil on. Ei, sa ei saa kunagi täpselt seda, mida sa soovisid. Kuid pea meeles: maailmas on palju inimesi, kes ei saa kunagi seda, mis sul praegu on. (Loe The Happiness Project-i).

#22. Oma tervise käest laskmine. – Su keha on ainuke koht, kus sa pead elama kogu oma elu. Kui sul on õnne omada keha, mis on täie tervise juures, siis ole piisavalt tark, et seda säilitada.

#23. Aastate pikkune võitlemine endast väljastpoolt õnne leidmiseks. – Õnn ei tulene sellest, mis toimub sinu ümber, see tuleneb pigem sellest, mis toimub sinu sees. Liiga paljud inimesed sõltuvad teistest, või välistest teguritest, et saada õnnelikuks.

#24. Lased liiga paljudel plaanidel varjata praeguse ilu. – Kui elu on hea, siis naudi seda. Ära otsi midagi paremat. Õnn ei tule kunagi nendeni, kes ei hinda seda, mis neil on. Sa pead laskma lahti sellest elust, mis sa oled planeerinud, et nautida seda, mis ootab sind.

life regrets 8

#25. Liiga kitsarinnaline olek, et näha neid võimalusi, mis sulle on antud. – Mõnikord ei anna elu sulle seda, mis sa SOOVID, sest sa VAJAD midagi muud. Ja see, mida sa vajad, tuleb sageli siis, kui sa ei oota seda.

#26. Piirid, mis sa endale sead. – Sageli on su enda mõtlemine see, mis teeb meile haiget. Pole põhjust ennast vangistada. Ära mõtle väljaspoole kasti, mõtle et seal polegi kasti.

#27. Laseme negatiivsusel endalt parima võtta. – Pea meeles, tõsine tugevus on see, kui sul on tohutult palju asju, mille pärast nutta ja mille üle vinguda, kuid sa otsustad selle asemel naeratada ja hinnata oma elu.

#28. Mitte kunagi tunnistamine ja enda vigadest üle kasvamine. – Sa saad õppida suurepäraseid asju oma vigadest, kui sa pole hõivatud nende vigade eitamisega.

life regrets 4

#29. Vastutustundetult oma elu muutustesse suhtumine. – Kui sa oled väga pikka aega sama küsimust küsinud ja siiani vaevled selle käes, siis on see sellepärast, et sulle antud vastus ei sobi sulle. Pea meeles, et väga palju julgust läheb vaja selleks, et tunnistada millegi vajadust muutumiseks ja veel rohkem julgust selleks, et olla piisavalt tugev nende muutuste tegemiseks.

#30. Liiga palju teiste arvamusest kinni hakkamine. – Sa oled piisavalt HEA, piisavalt TARK, piisavalt SUUREPÄRANE ja piisavalt TUGEV. Sa ei pea teiste arvamusi ootama; sa oled juba praegu kõrgelt hinnatud. Sa oled SINA ja see on kõik – pole vabandusi, pole kahetsemist.

#31. Valedele inimestele muljet avaldamine. – Mitte kõik ei hinda seda, mis sa nende jaoks teed. Sa pead välja mõtlema, kes on väärt su tähelepanu ja kes lihtsalt kasutavad seda ära. Veeda rohkem aega nendega, kes panevad su naeratama ja vähem aega nendega, kellele sa pead pidevalt muljet avaldama.

#32. Aeg, mille veedame mõttetutele draamadele ja vaidlemistele. – Elu on liiga lühike, et vaielda ja kakelda. Hinda oma õnnistusi, hinda inimesi, kes on sinu jaoks tähtsad ja liigu edasi draamadest pea püsti.

life regrets 3

#33. Lased vimmal enda õnne rikkuda. – Lase sel minna. Vimm rikub suurepärast õnne. Kui sa lased vimmal endast jagu saada, siis sa saad endale soovimatu seltsilise, kes elab üüri maksmata sinu peas.

#34. Lõputu asjade üle muretsemine. – Liigu edasi. Ära lase sel ennast häirida. Kui probleem on lahendatav, siis pole mõtet selle üle muretseda. Kui seda ei saa muuta, siis on selle pärast muretsemine mõttetu.

#35. Sunnid neid asju, mis ei peaks nii olema. – Ära kunagi sunni midagi. Tee endast parim, lase sel olla. Kui see peab olema, siis see ka saab olema. Ära lase end pikali tõugata asjadest, mida sa ei saa kontrollida. Mõnikord sa pead lõpetama muretsemise, unistamise ja kahtlemise. Usu, et asjad hakkavad toimima ja lahenevad, võib-olla mitte nii, nagu sa seda plaanisid kuid nii, nagu need peavad olema.

#36. Ära kasutamise lõksu kinni jäämine. – Liiga paljud inimesed kulutavad raha, mida nad pole teeninud, et osta asju, mida nad ei vaja, et avaldada muljet inimestele, keda nad ei tea. Ära saa üheks neist.

life regrets 6

#37. Ei reisinud kunagi, kui sul oli selleks võimalus. – kord aastas mine kuskile, kus sa pole varem käinud.

#38. Ei vali elu üle naermist tihedamini. – Elu on kordades parem, kui sa naerad. See ei ole naiivne, kui sa oled negatiivses olukorras positiivne, see on märk juhtimisest ja tugevusest.

#39. Muutustele vastu hakkamine, selle asemel, et lasta neil juhtuda. – Sa pole sama inimene, nagu sa olid aasta tagasi, kuu tagasi või nädal tagasi. Sa muutud pidevalt. Kogemused ei lõppe kunagi. See on elu.

#40. Teod ei vasta sõnadele. – Kui kõik on öeldud ja tehtud, ole kindel, et sa ei öelnud rohkemat, kui sa tegid. Lõppude lõpuks räägivad teod paremat juttu kui sõnad. Tööta vaikuses kõvasti ja lase oma edul lärmi teha.

life regrets 11

Nende halbade harjumuste lõpetamine ja positiivse elu elamine on suurem katsumus, kui sa arvatagi oskad. Nagu enamus asju elus, on neid lihtsam öelda, kui teha. Kuigi, kui sa suudad seda teha…mõned dekaadid praegusest hetkest alates võid sa olla palju õnnelikum, kui sa muidu oleksid olnud.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange