Siin on 20 kõige kummalisemat asja ameeriklaste kohta välismaalaste sõnade kohaselt. Viimane…jah.

Kui sa kasvasid üles Ameerikas, siis sa võtad tõenäoliselt oma vabadust ja õigusi iseenesestmõistetavalt. Ameeriklasena ei märka sa paljusid kummalisi asju, mida me kõik koos teeme ühtse riigina. Mõtle restoranis käimistele, televiisori vaatamisele või oma sõpradega suhtlemisele. Tõenäoliselt võtad sa osa mõndadest (kui mitte kõigist) allpool nimetatud asjadest kuid sa ise ei mõista seda. Välismaalased aga mõistavad…ja kui nad need asjad välja toovad, tunduvad need kummalised.

20 kõige imelikumat asja Ameerika kohta, mida ameeriklased ei mõista on kummalised.

1. Toitude suurused.

2. Lipud kõikjal, KÕIKJAL.

3. Hinnasiltidel on hind ilma maksudeta. Kuidas sa tead, kui palju sa kulutad enne kassasse jõudmist?

4. Tipi andmine: see oli uskumatult raske minu jaoks et mõista, kui palju ma peaksin tippi andma teenuse eest.

5. Retseptiravimite reklaamimine. See oli minu jaoks kõige imelikum. “küsi oma arstilt x firma antidepressante” tüüpi reklaamid televiisoris. Eestis ütleb arst sulle, milliseid ravimeid sa peaksid võtma, mitte vastupidi.

6. Kõik kujundused tiirlevad autode ümber.

7. Väike hulk reklaame televiisorites ning need on tehtud madala kvaliteediga.

8. Aerosool juust. Ma sooviks seda tõesti ühe korra proovida kuid see lõhnab vähi järele.

9. Külastav itaalia sõber oli väga üllatunud, kuidas ameeriklased kasutavad fraasi “oo, tõesti?” grupivestlustes. Jäi mulje, nagu sinu vestluskaaslane kahtleb sinu arvamuses, kuid tegelikkuses on see lihtsalt harjumus, mis paljudel neist on. Tegelikkuses mõistavad nad selle fraasi all “huvitav, kas sa saaksid rohkem sellest rääkida?” See mees oli näost punane isegi tund aega pärast vestlust, sest ta arvas, et kedagi ei huvita mitte miski, mida ta rääkis.

10. Nende tualetipotid on liiga madalad ja kabiinide ustel on liiga suured vahed, mistõttu saavad kõik sisse vaadata. Te võite saata mehe kuule kuid ei suuda teha tualetti, kus ma saaksin ennast mugavalt kergendada avalikus kohas. Tegelege selle probleemiga, Ameerika.

11. Hapukurgid. Teie varjatud armastus hapukurkide vastu. Ma olen elanud Ameerikas 8 aastat ning te topite hapukurke igale poole.

12. Mulle tundub see väga kummaline, kuidas keskkooli jalgpallurid on omamoodi kuulsused. Neid jälgitakse kõikjal ning neil on fännid, nad teevad teleintervjuusid, ning see tundub nii kummaline. Nad on õpilased ja teevad väljaspool kooli aega lihtsalt trenni! Ma ei saa aru.

13. Tee ületamine on kuritegu? Ma tegin seda korduvalt Ameerikas mõistmata, et see on illegaalne.

14. Miks on leib Ameerikas nii magus? Võilebade leib, hamburgerite kuklid, nad maitsevad nagu koogid, kuid ameeriklased ei saa sellest aru, sest nad on sellega harjunud.

15. Karastusjoogid on kõikjal tasuta. McDonalds-is saad sa hiiglaslikke topse vaid dollari eest – sellega kaasneb lõputu tasuta taastäitmine. Isegi restoranis, kui sa oled oma joogi pooleldi ära joonud, valab ettekandja sulle juurde. Esimesel korral võib tekkida arusaamatus, sest sa ju ei tellinud jooki juurde kuid siis mõistad, et see on tasuta.

16. Nad on nii lärmakad! Kuid sõbralikud.

17. Teie klosetipottides on nii palju vett! Ausalt ka, miks nii palju?

18. Väga hoolimatu suhtumine krediitkaartide turvalisusesse. Allkirju ei kontrollita ja PIN-koode ei kasutata.

19. Ei ole truud oma riigile. Ma tean, et enamus ameeriklasi ütlevad seda vaid sellepärast, et nad peavad seda koolis tegema kuid seda ei mõelda tõsiselt.

20. Advokaatide reklaamid on kõikjal. Saul Goodman-i stiilis.

Kas sind üllatasid need asjad siin nimekirjas? Ma ei teadnud enne midagi ameeriklaste niivõrd suurest hapukurkide austusest…kuid nüüd märkan ma seda alati. Igal riigil on oma kiiksud. Jaga Ameerika kiikse ka teistega, vajutades allolevale nupule!

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange