Hispaania kunstnik Jaime Sanjuan Ocabo loob detailseid ja elutruid (kuigi veidi sürreaalseid) pilte kõigest iPad-i ja oma näpuotste abil.
Ocabo kasutab traditsioonilistele maalimismeetoditele iseloomulikku kihtide loomist – teeb kõigepealt põhiasjad ning hakkab siis sellele veel ja veel (ja veel!) rohkem detaile lisama.
Ta loob elutruid maale, portreesid ja maastikupilte, mis näevad kõik piisavalt reaalsed välja, aga kõigis neis on peidus ka sürrealismi. Tahked objektid on vedelad ning vedelikud hoiavad oma kuju.
Vaga elu (Naturaleza Vida)
Kokkutõmbamine (Recortes)
Digitaalne meedia on viimaste aastate jooksul kunstile palju mõju avaldanud. Ocabo teostele sarnaste kunstiteoste loomiseks läheb endiselt harjutamist ja oskusi vaja, aga digitaalne meedia muudab kunsti ligipääsetavamaks. Sul ei ole enam selleks vaja ateljeed ega maalimistarbeid. Sul on vaja kõigest iPad-i ja maalimise rakendust. Digitaalsed tööriistad pole odavad, aga need hoiavad muidu kunsti loomiseks vajaminevat ruumi ja ressursse kokku.
Ocabo, kes õppis kujutavat kunsti ja kirjutas oma doktoritöö kunsti ja tehnoloogia teemal, teab seda. Hoolimata oma saavutestest, ei leidnud ta tööd neli aastat peale ülikooli lõpetamist, mis on paljudele kahekümnendates noortele tuttav olukord. Rahapuuduse tõttu otsustas ta maalimisest loobuda. Aga pärast aasta tagasi iPad-i saamist, avastas ta viisi, kuidas luua kunsti ilma lisaruumi või rahata.
Mull (La Burbuja)
Hommikusöögi valgus (Luz de Desayuno)
Kuningtigu (El Caracol Rey)
Autoportree (Autorretrato)
Loodus (Natura)
Pikk ootamine (Larga Espera)
Katkised hinged (Almas Rotas)
Must auk ( Agujero Negro)
“Selle vahendi abil pole mul vaja ateljeed ning puudub vajadus ka materjalide ostmiseks,” seletab ta. “Mul pole küll endiselt tööd, aga ma tunnen ennast nii elusana!”
Me loodame, et Ocabo leiab endale tasuva töö alal, mida ta armastab. Seniks peab ta aga omama loomingulist väljundit ning seda sellisel kujul, mis teda rahaliselt ei kurnaks. Tema annet arvesse võttes võib öelda, et ta jõuab küll kaugele!