Need toidud peaksid tervislikud olema, aga tegelikult on need kohutavad.

Tänapäeval proovib üha rohkem inimesi tervislikumalt toituda ja paremini elada. Lõppude lõpuks elame informatsiooni ajastus ning me teame, kui ebatervislikud mõned asjad tõesti on (või me seda arvame).

Tervisliku eluviisi üheks osaks on oma dieedi muutmine ning tervislikemate toiduvalikute tegemine. Kahjuks ei ole see nii lihtne nagu see kõlab. Mitte kõik “tervislikud” toidud ei ole tegelikult tervislikud. Tegelikult on mõned neist sulle hoopis kahjulikud.

1.) Konserveeritud oad

desktop 1407263938

Konserveeritud oad kõlavad tervislikult, eksju? Kui neid õigesti valmistada, siis võivad nad seda ka olla. Kahjuks sisaldavad enamus purgitooteid suurtes kogustes suhkrut, siirupit ja on suure kalorisisaldusega.

2.) Mitmevilja leib

desktop 14072639381

Mitmevilja leib sisaldab enamasti rafineeritud teravilja… mis tähendab, et selles leivas ei olegi nii palju kiudaineid nagu tervetes terades.

3.) Energia/müslibatoonid

desktop 1407263939

Mõned neist batoonidest sisaldavad liigselt palju suhkrut. Seal võib isegi rohkem kaloreid olla, kui tõelises eines.

4.) Külmutatud jogurt

desktop 1407263940

Enamasti ei sisalda külmutatud jogurtid kasulikke baktereid nagu seda on tavalistes jogurtites. Enamus külmutatud jogurteid on kuumtöödeldud, mis tapab bakterid ära ning sulle jääb ainult suur kogus suhkrut.

5.) Roheline tee pudelis

desktop 1407263941

Need teed ei sisalda üldse võimsaid antioksüdante, mida tavalises rohelises tees leidub nii et tee seda parem ise.

6.) Sushi

desktop 1407263943

Osa sushisid sisaldab rohkem rasvu ja kaloreid kui kaks võileiba ja toiduports kokku, köögiviljade ja majoneesiga. Seda tuleb ka palju rohkem süüa, et oma kõhtu täis saada.

7.) Vähendatud rasvasisaldusega maapähklivõi

desktop 1407263944

Sellises maapähklivõis on tavaliselt sama palju kaloreid nagu tavalises maapähklivõiski. Lisatud suhkur, mida kasutatakse rasvade vähesuse tasa tegemiseks, tühistab ära kõik selle toote tervislikud aspektid.

Järgmine kord, kui sa poodi süüa ostma lähed, siis ära lange nende “tervislike” müügivalede ohvriks. Enamasti on need tühjad lubadused ning need toidud on paksult kaloreid täis. Jaga neid tähtsaid soovitusi alla vajutades ka teistega!

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange