Mida üht beebit Norras tegemas nähti, šokeeris inimesi kõikjal.

Oletame, et sa uitad mööda Preikestoleni või Pulpit Rocki, ühte Lõuna-Norra kõige populaarsemat ja ilusamat turismisihtkohta. See on tasane ristkülikukujuline kalju, mille kolm külge on puhtalt justkui ära lõigatud ning 600 meetri kõrguselt avaneb ilus ja võimas vaade fjordidele.

Preikestolen, või Pulpit Rock on populaarne turismisihtpunkt Norras.

desktop 1410901836

Preikestolen on kõigile avatud – seal ei ole aeda ees, nii et turistid peavad juhinduma oma tervest mõistusest ja oma turvalisuse nimel gravitatsiooni olemasolu teadvustama. Aeda pole seal sellepärast, et see häiriks selle koha looduslikku ilu. Enamasti tulevad kümned tuhanded külastajad sinna ilusa vaatepildi pärast, teevad pilte ja lahkuvad ilma mingite jamadeta. Eelmisel oktoobril oli seal üks surmajuhtum, mis võis olla suitsiid, aga peale selle pole seal vaja millegi muu pärast muretseda.

Siis juhtus see:

Chris Kitching tweet-is pildi paarikesest, samal ajal kui Fred Sirevåg neid ohu eest hoiatas.

desktop 14109018361

Jah, see on beebi kaljuserval. Matkaja Fred Sirevåg märkas paarikest, kes panid oma beebi pildistamiseks kaljuservale, äratades sellega ümbruses olevates inimestes tähelepanu. “Sealt alla kukkudes oled sa põhimõtteliselt surnud,” hoiatas ta neid, kuigi selles olukorras oli “põhimõtteliselt” väga optimistlikult öeldud. “Ma arvan, et see on väga vastutustundetu,” ütles Sirevåg The Local Norway-le.

Sirevåg istus kummalise vaatepildi ajal kaljuservast austusväärsel kaugusel ning tegi mägedest pilte. Kui mõned otsustavad sellest kaugemale jääda, siis leidub palju ka selliseid turiste, kes lähevad oma fotode jaoks täiesti ääre juurde. Muidugi on enamasti tegu täiskasvanutega, kellel on täielik motoorne kontroll ja nad saavad aru, millega nad tegelevad. Õnneks võeti beebi peagi sülle ning perekond läks minema.

See on 600 meetri kõrgune kalju vaatega fjordidele.

desktop 1410901844

Pakutakse, et aia paigaldamine ei pruugigi halb mõte olla, aga Preben Falckile, kohaliku turismiarendusekeskuse Stravanger Turistforening peadirektorile ei paista mõte aedadest või hoiatavatest siltidest meeldivat. “See rikuks kogu kogemuse,” ütles ta, kuigi ta lisas, et ta hoiab oma lapsed Preikestolenit külastades kaljuservast ohutus kauguses. Endine matkagiid Kjell Helle Olsen lisas, et aed ei muudaks ilmselt midagi, sest inimesed roniksid sellest lihtsalt üle.

Äkki peaksid inimesed vältima oma beebide panemist kaljuservale?

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange