Maailm on täis naturaalseid fenomene nagu need siin – uskumatu!

Me elame tõsiselt metsikus ning kaunis kohas. Maailmas on palju asju, mida sa õpid kohe ning mis tõenäoliselt rabavad sind. Need 30 suurepärast ja looduslikku fenomeni on vaid mõned neist.

Suur osa inimesi ei näe kunagi neid veidraid ent looduslikke sündmuseid, kuid sa pead kindlasti ka seda teadma, et need kõik on reaalsed sündmused (kindlasti mitte Photoshopi või mõne muu programmi digitaalse töötluse tulemused). Maailmas on väga palju muid huvitavaid kohti peale sinu hoovi või kodulinna. Need on ühed hullumeelseimad asjad!

1.) Ämblikuvõrkude “üleujutused”: Wagga Wagga lähistel, Austraalias.  Need ämblikud korraldasid ikka korraliku üleujutuse!

natural phenomena10

Nende võrgud katsid maad, justkui tegu oleks lumega.

natural phenomena11

2.) Namibia müstilised Haldjaringid: Keegi ei oska täpselt öelda, miks need tekkisid, kuid paljud arvavad, et need on tekkinud termiitide tekke tagajärjel.

natural phenomena12

3.) Murmuratsioonid: Suured lindude parved liiguvad koos ühe suure massina, tekitades täiesti uue, ühise moodustise.

natural phenomena16

4.) Mustad äikesetormid: see tekib, kui vulkanipurske ajal on äikesepilv vulkaani kohal.

natural phenomena

natural phenomena2

5.) Jäätunud (ja tuleohtlikud) õhumullid: need metaanimullid on tekkinud Alberta järvejää alla.

natural phenomena4

6.) Catumbo äike: see on väga eriline sündmus, mis toimub 140-160 ööl aastas, ainult Catatumbo jõesuudmes, kus see suubub Maracaibo järve Venezuelas.

natural phenomena5

7.) Jõulusaare punaste krabide ränne: toimub iga-aastaselt. Selle käigus enam kui 40 miljonit krabi rändab ookeanisse poegima.

natural phenomena6

Suurem osa teedest on sel ajal suletud.

natural phenomena7

8.) Monarhi liblikate ränne: miljonid monarhi liblikad migreeruvad USA-st ja Kanadast Mehhikosse.

natural phenomena8

Nad läbivad tuhandeid miile. Üksinda poleks aga kogu ränne neile võimalik.

natural phenomena9

9.) Vibur vikerkaared: sageli peetakse neid ekslikult ka tulevikerkaarteks. Sellised vikerkaared tekivad vaid siis, kui lapikud jääkristallid moodustavad taevas viburi (ovaali) kujulise pilve ning neilt peegeldub valgus tagasi.

natural phenomena25 natural phenomena26

10.) Veealused viljaringid: sellised moodustised tekivad isaste kerakalade paaritustantsu ajal, proovides püüda emaste tähelepanu.

natural phenomena13

11.) Sfäärikujulised rändrahnud Uus-Meremaal: need rändrahnud vabanesid mudakivist mandrite liikumise tagajärjel.

natural phenomena14

12.) Põrguvärav: see suur gaasikolle Turkmenistanis süüdati kogemata teadlaste poolt 1971. aastal…ning põleb siiani.

natural phenomena3

13.) Suur sinine auk: see on tohutult suur allveelaevade neeluauk Belize rannikul. Süvik on rohkem kui 300 meetrit lai ning 124 meetrit sügav.

natural phenomena15

14.) Undulatus asperatus (ladinakeelne nimetus): Pilvevaatlus ühing soovis, et sellist pilve hakataks eraldi nimetuse all tundma. See on esimene iseseisev pilveliik aastast 1951.

natural phenomena30

15.) Sardiinide ränne: toimub maist juulini, ning sel ajal rändavad miljardid sardiinid põhja, mööda Lõuna-Aafrika idarannikut.

natural phenomena17

Kuna nende arv on tohutult suur, põhjustab see sageli toiduga seotud probleeme.

natural phenomena18

16.) Hiiglaste kõnnitee: see ala Põhja-Iirimaal koosneb rohkem kui 40 000 basaldisambast, mis on iidse vulkaanipurske tagajärjel tekkinud.

natural phenomena19

17.) Rändavad kivid Surmaorus: seda geoloofilist fenomeni on raske seletada. Kivid liiguvad tasasel oru põhjal ilma inimeste või loomade abita.

natural phenomena20

Mõned inimesed arvavad, et väikesed “jää parvekesed” liigutavad neid kive maa alt, kuid seda teooriat ei peeta väga tõenäoliseks. natural phenomena21

18.) Tiidali tõusulained: neid võib leida Brasiiliast, Amazonasest ja Severnist Suurbritannias. Tiidali lained on lained, kui laineharja esimene külg moodustab kuival alal laine, mis liigub jõe voolule vastu.

natural phenomena22

19.) Õitsev kõrb: kui sademeid on erakordselt palju Atacama kõrbes, Tšiilis, siis läheb kogu kõrb õitsema.

natural phenomena24

20.) Lumekorstnad: Antartikas, Erebuse mäel tekivad sellised korstnad Maailma kõige lõunapoolsema vulkaani tippu.

natural phenomena39

21.) Läätsekujulised pilved: need läätse kujulised pilved tekivad Olümpose mäe kohale tropsfääri. Nende kuju on pakutud ka põhjuseks paljudele UFO-de kohtamistele.

natural phenomena27

22.) Mammatusi pilved: see meteoroloogiline fenomen tekib siis, kui “taskukesed” tekivad põhipilve alla. natural phenomena28

23.) Polaar stratosfääri pilved: need on tuntud ka kui pärlmutter pilved (pärlmuttri värvi järgi).

natural phenomena29

24.) Tanzaania Naatroni järv: see soolajärv saab oma vee mineraaliderikastest kuumavee allikatest. See on ainuke tavaline paaritumiskoht Ida-Aafrikas. Siin poegib üle 2,5 miljoni linnu korraga.

natural phenomena31

25.) Täpiline järv: See soolalahuseline järv asub Kanadas ning koosneb maailma suurimatest magneesium-sulfaadi, kaltsiumi ning naatriumi varudest.

natural phenomena32

26.) Bioluminestseeruvad lained: erinevad fütoplanktoni liigid on tuntud nende bioluminestseerumise poolest. Kui need planktonid uhutakse kaldale, hakkavad need helenduma. Sellist fenomeni on võimalik näha Maldiividel.

natural phenomena33

27.) Punane mõõn: see tekib siis, kui bioluminestseeruvad  vaguviburilised ning õige muude ainete segu ühineb pimedas. Seejärel hakkab liiv punakalt helendama.

natural phenomena34

28.) Valgussambad: see optiline fenomen on lihtsalt päikese- või kuuvalguse peegeldus jääkristallidelt, mida leidub Maa atmosfääris.

natural phenomena35

29.) Vikerkaare eukalüptid: kui eukalüptipuudelt koorida koor maha iga-aastaselt, siis puu muudab värvi.

natural phenomena36

“Vikerkaare” efekt on üsna kaunis.

natural phenomena37

30.) Jäälilled: need jääkristallidest moodustunud lilled on tohutult külmad (Frost flowers: These ice crystals form ice in extremely cold, calm conditions when (around -7.6F).

natural phenomena38

31.) Moskstraumen: see on mõõnadega tekkis keeris, mis on üheks tugevaimaks maailmas. See tekib Norra meres (kuid see ei pruugi olla tegelik pilt sellest kuna need on niivõrd harva esinevad).

natural phenomena40

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange