Kurvad lood loomadest, kes on kaotanud oma jäsemed

Isegi, kui loomad ei oska kõneleda meiega ühist keelt, oskavad nad meile edasi anda pildi sellest, mis meie ümber toimub. Kogu maa tuleks täita hoolivuse, armastuse ja andestusega, nii oleks elu elamisväärsem. Vaadates neid lugusid, võib arvata, et meie mured ei olegi alati need kõige suuremad. Ka loomad teavad, et neil on vaja jäsemeid selleks, et jahtida ja ellu jääda, kuid selle asemel, et alla anda, naudivad nad elu sama palju, kui nende liigikaaslased, kellel on kõik jäsemed olemas. Inspireeriv ja lootustandev lugu neile, kes mingil moel sarnase olukorraga silmitsi seisavad ning loomulikult ka teistele!

Tzivka on kilpkonn, kes sai vigastada, kuna temast sõideti muruniidukiga üle. Siiski leidub abivalmeid inimesi, kes andsid sellele konnale taas elulootust.

koduloomad (13)

Prantsuse Bulldog Billi, ei ole olnud kunagi võimeline iseseisvalt liikumiseks. Nimelt oli tal juba sündides puue, mis väljendus tagajalgade puudulikkuses. Nüüdsest on tal olemas abivalmid rattad tagajalgade asenduseks. Nendega tunneb ta ennast, kui oma ihuliikmetega.

koduloomad (14)

Ka selle sea puhul on sünnidefektiga tegu. Siiski oli tema omanik nõus pöörduma asja parendamiseks kõikajale. Niisiis otsustas üks loomaarst siga aidata ja nüüdsest ongi põrsas Chirs P.Baconil  oma isiklik ratastool, milles ta tunneb ennast suurepäraselt.

koduloomad (15)

See 7 aastane kass Cici sai vigastada liiklusõnnetuses. Samuti tänu heale omanikule on kass tagasi “jalgadel” ja näitab tänulikkust igati üles ka oma peremehele, kes talle vastava heateo tegi.

koduloomad (12)

Oscar on kass, kes sattus õnnetul kombel kombaini küüsi. Tema omanik lasi talle teha proteesid ja kass saab nendega suurepäraselt hakkama. Nagu poleks midagi muutunudki. Taoline operatsioon kassidele oli maailmas esimene.

koduloomad (10)

See 48 aastane elevant Motala, saab kõndida tänu oma proteesile. Õnnetus juhtus tegelikkuses 10 aastat tagasi, kui Motala astus otsa maamiinile. Nüüdseks on tal olemas asendusjalg, tänu millele saab elevant taas jalgadel liikuda.

koduloomad (11)

See delfiin, nimega Fuji on hinnanguliselt 37 aastat vanune, kuid õnnetuseks kaotas ta oma saba 2002 aasl teada tundmata haiguse tõttu. Nüüdseks on delfiinil olemas ujumiseks ja hüppamiseks kunstlik uim. Selline uimeprotees on maailmas esimene.

koduloomad (8)

Koer nimega Pay de Limon saab tänu headele inimestele taas joosta. Naro jõuk Mehhikos nimelt arvas, et hea oleks harjutada koera peal tema käppade lõikumist, enne kui minna inimesi piinama. Julm, aga tõsi!

koduloomad (9)

Niki´o on segavereline koer, kes pidi üle elama kutsikana kodukaotuse. Kõik oma käpad külmetas ta ära ja seetõttu jäi neist ka ilma. Õnneks on talle taas antud liikumisvõimalus.

koduloomad (3)

koduloomad (4)

koduloomad (5)

See Yorkshire terjer nimega Hope peab kandma ühte ratast vestige kaelas. Ta teeb seda suurima hea meelega, kuna just see ratas aitab tal edasi liikuda.

koduloomad (6)

Yu on 25 aastane kilpkonn, kes kohtus haiga, kui ta oli kalavõrku kinni takerdunud. Nüüdsest on tal olemas proteeslestad, mis aitavad tal normaalset eluviisi edasi elada.

koduloomad (7)

Hoppa on 4 aastane koer, kes tänud heale, looma armastajast kunstitudengile saab liikuda. See koer sündis kohe ilma esijalgadeta.

koduloomad (1)

Snow on endine hulkuv koer, kelle jäse tuli kurva saatuse tõttu amputeerida. Nüüd on tal tänu südamlikele inimestele taas jalg.

koduloomad (2)

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange