Kõige ilusamad asjad, mida laps võib öelda oma surevale koerale.

Koerad on enamat, kui koduloomad, nad on meie pereliikmed ning truud kaaslased. Nad armastavad meid tingimusteta, ilma vastutasuta. Keegi pole pidanud õpetama neid armastama, tundub et nad oskavad seda juba sündides. Kui 6-aastane parim sõber lähenes oma elupäevade lõpule ning kõik tema ümber olid õnnetud koera lühikese elu üle, oli selle poisi selgitus kõige südantlõhestavam mida ma olen kunagi kuulnud. See murrab su südame!

KOERA MÕTE 6-AASTASE POISI SÕNADE KOHASELT

Olles loomaarst, kutsuti mind ülevaatama 10-aastast Iiri hundikoera, nimega Belker. Koera omanikud, Ron, tema naine, Lisa ning nende väike poiss Shane, olid kõik tohutult kiindunud oma koera, Belkerisse, ning nad ootasid imet.

Poiss ja koer

Ma vaatasin Belkeri üle ning avastasin, et ta on vähki suremas. Ma ütlesin perele, et ma ei suuda teha midagi Belkeri heaks ning pakkusin välja, et võin nende kodus koera piinad lõpetada ning saata ta sinna, kus tal on kergem olla, arvestades praegust seisu.

Kui me olime teinud mõned ümberkorraldused, ütlesid Ron ja Lisa mulle, et nad arvasid, et see võiks 6-aastasele Shane-ile hea olla, kui ta saaks kogu protseduuri pealt vaadata. Nad mõtlesid, et äkki õpib Shane sellest kogemusest midagi uut. Järgmisel päeval tundsin ma oma kurgus sama tunnet, nagu Belkeri perekond. Shane tundus väga rahulik, patsutades oma koera viimast korda, ma arvasin, et teab, mis toimuma hakkab. Mõne minuti pärast vajus Belker rahulikult sügavasse unne. Tundus, et Shane-i jaoks on see vastuvõetav ning mõistab Belkeri üleminekut ilma igasugusegi arusaamatuseta. Me istusime veel pikka aega Belkeri juures, pärast tema surma arutledes teemal, et miks loomade eluead on inimeste omast lühemad.

Shane, kes oli pikka aega vaikselt istunud ütles aga korraga: “ma tean, miks!”

Me pöörasime kõik jahmunult tema poole. See, mis ta lausus jahmatas mind. Ma pole kunagi kuulnud paremat lohutavat selgitust. Ta ütles, “inimesed sünnivad, et nad saaksid õppida, kuidas elada head elu – näiteks kuidas kõiki armastada kogu aeg ja olla kõigi vastu hea, eks?”

6-aastane jätkas: “koerad juba teavad seda kõike, ning seepärast nad ei pea nii kaua siin olema.”

Pole midagi kaunimat meie elus, kui lojaalsus ja armastus koerte vastu. Sellepärast ei murra mitte miski mu südant rohkem, kui ühe koera lahkumine meie seast. Kuid Shane-i sõnade meelespidamine aitab sul tuua näole naeratuse nendel päevadel, kui meie väike kaaslane läheb puhkama.

Jaga Shane-i armastust Belkeri vastu teistega, vajutades allolevatele nuppudele.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange