Viimasel ajal on Londoni elanikud märganud hoiatavat trendi: kaitsev arhitektuur. Me teame… sa küsid meilt, et millest me küll räägime. Kas me peame silmas tõstesildasid ja asju, mis pärinevad otse keskajast? Kahjuks ei… aga sa ei ole ka õigest vastusest liiga kaugel.
Mõned kuud tagasi paigaldati ühe ehitise ukse juurde ogad, sest kodutud inimesed kasutasid seda tihti öösiti, kui lähedalolev varjupaik täis oli.
Peaaegu koheselt postitati Internetti petitsioon ebainimlike ogade eemaldamiseks, milles öeldi: “Ühiskonnana peaksime vaatama oma haavatava populatsiooni järgi mitte saatma neid kohtadesse, mis tunduvad “meie” jaoks vastuvõetavamad ning kus nad vähem meie ellu tungivad. Ma palun teil kodutust inimesest mööda kõndides mõelda, et neil olid elud, rikkalikud ja huvitavad elud, mis rikuti ära asjaoludel, mis ei ole tihtipeale nende kontrolli all.” Sellest sellest ajendatult viidi ellu projekt, mis oli täielik vastand sellisele juhmile lähenemisele ning see on lahe.
See pink reklaamib RainCity Housin-ut, mis on Kanada heategevusorganisatsioon, mis pakub kodututele eluaseme- ja tugiteenuseid.
Sellel saab vihma korral klapi lahti teha. Ning kui see lahti teha, siis paistab selle alt RainCity Housing-u aadress. Bill Briscall heategevusorganisatsioonist ütleb: “Meile tundus, et pingid on heaks vestluse alustajaks, kui vaadata inimesi, kes ikka veel pinkidel magavad. Viimase Vancouveri linnaloenduse kohaselt oli seal 538 kodutut.”
On ka teine disain, mis öösel põlema süttib.
“Me lisasime pinkidele oma kontaktinfo, sest me saame igal nädalal emaile ja telefonikõnesid, isegi iPhone-idelt, kus inimesed majutuse kohta küsivad.”
Me ei tea, mida sina asjast arvad, aga me leiame, et see on palju võimsam viis meie ümber olevaid haavatavaid inimesi aidata. Palun kaalu selle loo teistega jagamist ja aita tõsta teadlikust meie ühiskonna nõrgimate osas.