Kas suudad uskuda, et need 15 fotot on tehtud amatööride poolt? Mina igatahes ei suuda.

Tänapäeval peavad paljud inimesed ennast amatöörfotograafideks. Seda arvatavasti seetõttu, et enamus meist kannab endaga pidevalt kõrgtehnoloogilisi nutitelefone kaasas. Selle tulemusena katsetab üha rohkem inimesi fotokunstis oma kätt ning mõnikord on tulemused jalustrabavad.

Hiljutises arutelus veebilehel Quora küsiti kasutajatelt, et milline nende parim foto on. Saadetud pildid olid päris hämmastavad. Siin on mõned meie lemmikud koos kasutajapoolsete kommentaaridega.

 

1.) Rajat Bhargava.

desktop 1410466864
Rajat Bhargava

Oli kena tuuline pühapäeva pärastlõuna. Me mängisime oma ühisaias. Keegi viskas palli aedniku poole, kes parasjagu taimi kastis ning pall sai märjaks. Pärast seda sai sellest koletis. Mida tugevamini palli visati, seda rohkem raketi saba meenutavad jäljed ta järele tekkisid; aga maagia algas siis, kui mu vanem vend seda viskama hakkas.

Ta vise pani palli keerlema ning sellest tekkis õhku veekeeris. Esimese viske järel sai väljakumängija keerleva märja palli tõttu kena duši. Ma vaatasin pöörlevat palli ning mõtlesin, et seda momenti tuleks küll jäädvustada. Ma võtsin oma kaamera ning palusin tal vindipalli nii tugevasti visata, kui ta suutis. Mõned mahamagatud kaadrid ning ma jäädvustasin lõpuks selle maagilise momendi, kus pall teravalt fookuses on.

2.) Erik Fanki.

desktop 1410466862
Erik Fanki

Tegin selle 2010. aastal Rootsis, Falunis toimunud tätoveeringute näitusel ning ma jäädvustasin selle ilma mingisuguse eelneva kavatsuseta. Ma tahaksin, et ma saaksin öelda, et ma seda ette planeerisin, aga ma ei teinud seda. 

3.) Luiz Pires.

desktop 1410466861
Luiz Pires

Ma elasin mõned aastad tagasi Münchenis ning mu ema ja õde tulid mulle mõneks päevaks külla. Me otsustasime talvistest oludest ning jäistest teedest hoolimata Neuschwansteini lossi juurde sõita, mis meist mõne tunni kaugusele jäi. Sinna jõudes oli ilm täielikult selginenud ning me saime vastutasuks imelised “talve võlumaa” stseenid, mida me kõik oodanud olime. Lisaks sellele polnud ma seda linna kunagi nii inimtühjana näinud – see on enamasti turiste täis. See foto on üks mu selle teekonna lemmikutest ning paistab, et pildile jäi ka sellel päeval olnud ‘muinasjutuline’ atmosfäär.  

4.) Rakesh Ranjan.

desktop 1410466859
Rakesh Ranjan

See on tegelikul peegeldus täiesti liikumatult veelt. Pildistatud kompaktkaameraga. 

5.) Jeff Weston.

desktop 14104668591
Jeff Weston

Kui ma koju LaGuardia lennujaama lendan, siis küsin endale aknaga koha ning hoian tahtlikult meeskonna sõna mitte kuulates oma kompaktkaamera sisselülitatuna. Sel septembri pärastlõunal hõljus Midtown Manhattani kohal suur pilv. Ma ajastasin pildistamishetke selliselt, et avaneks vaade otse 42. tänavale, Hudsoni jõele. Taustal on näha Greenpointi, Brooklyni ja Long Island Cityt, Queensi ning neid eraldab Newton Creek. Kui mõned tasemete reguleerimised välja jätta ja pisut vinjeti lisamist, ei  ole ma seda fotot mingil moel töödelnud ega ‘Photoshoppinud’.

6.) Odin Hole Standal.

desktop 1410466854
Odin Hole Standal

See on kindlasti parim foto, mille ma kunagi teinud olen. Ma tahaksin öelda, et ma sain selle tänu oskustele ja hoolikale planeerimisele, aga selle puhul on tegemist puhtalt õnnega. Fotograafia on mu lemmikhobi, aga ma kahtlen, et ma kunagi veel ühe sellise pildi saan, mis sellele konkurentsi pakkuda suudaks.

7.) Megan Preece.

desktop 1410466853
Megan Preece

Need 2 koera elasid Lõuna-Korea mägedes asuvas koerte varjupaigas. Me viisime nad väikese järve äärde jalutuskäigule ning andsime neile võimaluse veidi vabadust nautida! Kahjuks ei ole sellised koerad Korea varjupaikades just ebatavalised.

8.) Jeffrey Walker.

desktop 1410466849
Jeffrey Walker

Ma pean selle oma parimaks valima, sest see on miski, mida ma ette näha ei oodanud ning ma ei planeerinud sellel looduskaitsealal peatumist, seda enam, et ma ei teadnud selle olemasolustki midagi, kuni ma Michigani puude tunnelite poole sõites vastavat silti nägin . Kui ma nägin valguse ja varju loodud maagilist tunnelit sellel lõigul (koos peaaegu täiusliku kaarega lõpus), siis ma ei saanud seda lihtsalt pildistamata jätta. 

9.) Dave Larsen.

desktop 1410466848
Dave Larsen

Põhja-Albertas asuv naftakeemiatehas, kus ma töötasin. See on pildistatud iPhone-iga päris kõrge aluse pealt, mis võis olla äkki 75 meetri kõrgune. Skaala mõistmiseks vaata foto keskel paremal pool olevaid kahte heledat X-märki. Need on kahe töölise helkurribad.

10.) Matt Roe.

desktop 1410466845
Matt Roe

 See on mu lemmik (ja arvatavasti parim) foto, mille ma teinud olen – pildistatud Rhyolites, Surmaoru lähedal asuvas NV kummituste linnas.

11.) Bill Blevins.

desktop 1410466844
Bill Blevins

 Ma olen arvatavasti ka “paremaid” pilte teinud, aga see on üks mu lemmikuid mu borderkollist Grace-ist, kes koos mullidega lendab.

12.) Reno Luo.

desktop 1410466840
Reno Luo

See on foto virmalistest, mille ma hiljuti Olderviki, ühte Norra üksikusse polaarjoonel asuvasse külla sõites tegin. Kell oli 1 öösel ning lumi oli mulle põlvini ja temperatuur oli -13 kraadi, aga see oli seda väärt!

13.) Chris Charlesworth.

desktop 1410466839
Chris Charlesworth

Ootasin tükk aega jäiseid olusid, et päike selle foto jaoks täiuslikku kohta saada.

14.) Reuben Politi.

desktop 1410466834
Reuben Politi

Kuigi ma tegin selle odava kaameraga, on see sellegipoolest imeline foto! (Märkus: seda pole mingil moel töödeldud)

15.) Lucy Varish.

desktop 14104668341
Lucy Varish

Mu vend (Elad) tegi selle foto kohe pärast seda, kui ta oma uut musta labradorikutsikat meie teisele pere koerale tutvustas. Ma olen alati öelnud, et koerad on “inimesed”, aga see pilt ütleb kõik.

Need fotod on tõeliselt imelised. Mulle meeldib see Manhattani siluetiga foto. On hämmastav, millised pildistamise võimalused sul tekivad, kui sa endale aknakoha valid ning lennuki meeskonnale ei allu.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange