Kas sul on pohmell? Võib-olla peaksid ravima seda nagu Metsikus läänes.

Pohmell on üks jubedamaid kogemusi maailmas, aga see on lihtsalt viis, kuidas me saame teada, et me inimesed oleme. Juba sõna “pohmell” kuulmine paneb mul pea valutama.

Enamus eestlasi kasutab ainult ühte pohmelli ravimeetodit: kombinatsiooni ajast ja aspiriinist. Teised kulutuurid üle kogu maailma kasutavad täiesti teistsuguseid ja päris ainulaadseid meetodeid. Siin on 10 ebatavalist, aga see-eest efektiivset pohmelli ravivõimalust üle maailma. Ma tahaks #5 proovida.

 

1.) Namiibia.

desktop 1411069378

Lõuna-Aafrikas asuvas Namiibias kasutavad kohalikud pohmelli ravimiseks meetodit, mida nad ise lollikindlaks peavad. Nad kutsuvad seda pühvli piimaks.

Pühvli piim on kombinatsioon järgmistest pohmellivastastest ainetest: seisnud koor, tume rumm, vürtsitatud rumm, kooreliköör ja täispiim. Ma kujutan ette, et see võib paljudel pärast pikka õhtut iiveldustunde tekitada. Ma pakun, et veel üks lollikindel viis pohmellist vabanemiseks on uuesti purju jääda.

2.) Peruu.

desktop 1411069390

Peruulased teavad kuidas pidutseda ning kuidas kohutava pohmelli vastu võidelda. Hommikul söövad nad erilist kalasuppi, mis sisaldab laimimahla, sidrunimahla, küüslauku ja ingverit.

See kõlab päris maitsvalt ning selles pole alkoholi.

3.) Metsik Lääs.

desktop 14110693781

Ameerika metsikute kauboide ajal puudus juurdepääs peentele pohmellirohtudele. Mida nad tegid, kui nad eelmine õhtu liiga palju viskit olid joonud? Jõid kuulikestest tehtud teed.

Kuulikestest tee kujutas endast muidugi jänese väljaheite kuuma vee sisse asetamist. Iuuu.

4.) Austraalia.

desktop 1411069387

Austraallastele meeldib nende Vegemite, nii et pole mingi ime, et see ka nende pohmelliravi valikuks on. Juhul, kui sa ei tea, mis asi Vegemite on, siis olgu teadmiseks, et tegu on pruulikojas üle jäänud pärmiekstraktiga, mida on erinevate maitseainetega maitsestatud. See näeb välja nagu Nutella, aga see ei maitse nagu see.

5.) Kanada.

desktop 1411069391

Kui kanadalased on liiga palju joonud, söövad nad järgmisel päeval poutine’i. Poutine võib olla üks maitsvamaid asju Kanadas, hoolimata su füüsilisest olekust. Tegemist on friikartulitega koos juustumassi ja soustiga. Mmmm, pange mind kirja.

6.) Bangladesh.

desktop 1411069385

Bangladeshi kohalikud soovitavad kookospähkli vee joomist, kui sul on kuni päikesetõusuni klaasi tõstmisest raske olla. Pakutakse, et seal on palju kaaliumit ja teisi essentsiaalseid toitaineid, mis pohmelli vastu võidelda aitavad.

7.) Ungari.

desktop 1411069380

Ungarlased ei tee midagi poolikult. Kui sul selles riigis pohmell tekib, siis on lahenduseks pääsukese väljaheidetega brändi joomine. Päris rõve.

8.) Puerto Rico.

desktop 1411069394

Puerto Rico inimesed avastasid viisi, kuid pohmelle juba eos ära hoida. Selleks tuleb joomisele eelneval õhtul oma joogikäe kaenlaauku sidrunilõiguga hõõruda ja voilà! Järgmisel päeval pohmelli pole.

Kas ma peaksin ikka täpsustama, et selle taga puudub igasugune teaduslik tõendus? Aga ma arvan, et see on väärt katsetamist, eks?

9.) Haiti.

desktop 1411069388

Haiti inimesed ei viitsi pohmelliga jamada. Voodoo võtab pohmelli endale. Pead kõigest 13 musta otsaga nööpnõela pudelikorgi sisse torkama, mis sul pohmelli põhjustas. Seejärel kaob see maagilisel kombel. Kõlab piisavalt lihtsalt.

10.) Iirimaa.

desktop 1411069382

Iiri traditsiooni kohaselt on parim viis tapvast pohmellist lahtisaamiseks enese kaelani märja jõeliiva sisse kaevamine. Muidugi puudub ka selle taga teaduslikkus, aga see oleks mingil moel võrdne ülikülma dušiga. Mõnikord see töötab.

Mõni neist ravimeetoditest kõlab hullemini kui pohmakas ise. Ainus, mida ma siit proovida tahaks, on see Kanada meetod. Poutine pärast öist pidutsemist kõlab maagiliselt.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange