Hullumeelselt julged (või lihtsalt hullumeelsed) sukeldujad päästavad vigastatud haisid neid transsi viies.

Sõbrad Cameron Nimmo ja Randy Jordan on võtnud omale missiooniks õngekonksuga viga saanud haide aitamise, eemaldades neilt konkse suust, ninast ja kehast. Õngekonksud jäävad haidele tihtipeale sisse, kui kalamehed on nad kinni püüdnud ning seejärel vabaks lasknud. Nagu sa ka ise ette kujutada võid, on need hiiglaslikud kehas olevad metallitükid nende tervisele kahjulikud.

Vaata, kuidas need kaks lahke südamega sukeldujat pea kahemeetrise hai lõugadest teda selili keerates transsi viimise järel õngekonksu eemaldavad.

Need kaks, kes ennast Haisõltlasteks kutsuvad, kohtusid selle haiga Floridas Jupiteri rannikul ujudes. Kohtumise ajal pöörab Randy hai õrnalt tagurpidi, viies ta sellega paralüseeritud seisundisse, mida kutsutakse tooniliseks liikumatuseks, mis on tuntud fenomen, mis mõjutab kindlaid hailiike, sealhulgas Suuri Valged ja tiigerhaisid ning see võib kesta kuni 15 minutit. Samal ajal kui hai uinub, eemaldab Cameron temalt õngekonksu.

Randy, kellele kuulub ka Emerald Charter paadimatkad, ütles, et kümnest kuni kahekümnest haist, keda nad kohtavad on umbes 75-l protsendil õngekonks sees. Paar loodab oma videotega tõsta teadlikkust haide tähtsa rolli kohta ökosüsteemis ning ka näidata, et inimesed teevad neile rohkem viga, kui nemad meile.

Jaga selle hai päästmise lugu allpool oma sõpradega.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange