Arvati, et Esimene Maailmasõda, mida tol ajal ka Suure Sõjana tunti, on sõda, mis lõpetab kõik tulevased sõjad. Kõik osapooled kannatasid suurte hulkade asjatute surmade käes ning sõda laastas terve generatsiooni. Tegelikkuses olid hävingud ja surmad kõigest väike osa sellest, mida Teine Maailmasõda endast kujutas.
Alates selle lõpust on kõik osavõtnud riigid korraldanud mälestusüritusi, et meenutada neid hukkunuid, kes oma elu riigi hüvanguks ohverdasid. Samamoodi toimub see Inglismaal, kus peaaegu miljon inimest oma elu kaotas. See, mida nad oma langenud sõdurite mälestamiseks on teinud, on tõeliselt ilus ning see aitab meenutada ka sõdurite ohverdamise tõelist ulatust. Me ei tohiks ka isegi sada aastat hiljem nende kangelaslikke tegusid unustada.
Tower of Londonit ümbritsev vallikraav on pikka aega tühja ja kuivana seisnud. Nüüd näeb see välja nagu sinna voolaks seintest veri ning see näeb tõeliselt ilus välja.
Sel suvel täideti vallikraav 888 246 keraamilise mooniga, üks iga Esimeses Maailmasõjas langenud Briti ja Koloonia sõduri eest.
Viimastel nädalatel on 150st vabatahtlikust koosnev vabatahtlike meeskond ükshaaval keraamilisi moone Toweri ümber paigutanud.
Viimane moon paigutatakse sümboolselt viimasel paigaldamise päeval: 11. novembril, Vaherahu päeval.
Igal õhtul kõlab pasunasignaal “Last Post” mis on traditsiooniline viimane sõjaväeline auavaldus langenutele ning valik langenute nimesid loetakse valjult ette. See on hämmastav ning kainestav Suure Sõja mälestamine.
Hoolimata põhjusest, miks need riigid sõtta läksid, ei tohiks me nende vaprate meeste ennastsalgavaid tegusid unustada. Palun jaga seda lugu ja aita meenutada nende elusid, kasutades selleks allolevaid nuppe.