Need vanad elutarkused pärinevad 1900ndatest. Imelik on see, et need tõesti töötavad.

Me otsime tavaliselt nippe, mis meie elu paremaks teeksid, aga sigaretid teevad selle vastikuks. (Vabandust suitsetajad.)

1900-1910 ühendati kaks ideed, et luua need abistavad kaardid, mis tulid koos Gallaheri sigarettidega kaasa. Hoolimata sellest, et sigaretid mingil viisil kasulikud ei ole, on need soovitused sellegipoolest head. Vaata järgi!

 

1.) Kuidas pindu välja saada

desktop 1407181482

“Täida suure avaga pudel kuuma veega ning suru pinnuga käe osa tugevasti vastu pudelisuud. Tekkiv vaakum imeb peagi pinnu välja.”

2.) Kuidas puud maha raiuda

desktop 1407180602

“Kui oled otsustanud, kuhu poole sa tahad, et puu kukuks, siis tee lõiked alla ja sisse nagu pildil näidatud. Kui oled umbes poole peal, siis hakka teiselt poolt raiuma mõned sentimeetrid kõrgemalt ning lõpetuseks tõmba puu nööride abil pikali.”

3.) Taimede kastmine, kui sa pikalt kodust ära oled

desktop 1407180607

“Täida suur ämber veega ning aseta see pisut kõrgemale, kui taimed on. Praktiline oleks taimed ühte punti panna. Punu lõdvalt kaks-kolm lõnga kiudu kokku ning aseta need täielikult vette. Aseta üks ots koos raskusega ämbrisse, et see põhja puutuks. Teine ots aseta mulla peale: iga erineva taimepoti jaoks on soovitatav erinevat lõngakiudu kasutada.”

4.) Kuidas tikku tuule käes põlema saada

desktop 1407180641

“Tuule käes tiku põlema saamise raskuse saab ületada, kui teha tiku pea suunas õhukesi sisselõikeid nagu pildil näidatud. Tikku süüdates lähevad õhukesed naastud põlema ning leek on võimsam ja sellel on suurem võimalus põlema jääda.”

5.) Kuidas teha istet jõe ületamiseks

desktop 1407180645

“Kinnita tugev köis puu külge ja lase poisil üle jõe ujuda ning selle köie teine ots vastaskaldal oleva puu külge kinnitada. Tee iste, kinnita see plokk rihmratta külge. Istme keskele tuleb kinnitada kerge nöör ning kui sellest mõlemalt poolt kinni hoida, siis saavad ka need skaudid üle jõe, kes ujuda ei oska.”

6.) Kuidas tulekustutit teha

desktop 1407180650

“Lahusta 500g soola ja 250g soola ammooniumkloriidis kahes liitris vees ning vala vedelik peenikestesse pudelitesse nii, et mõlemas pudelis oleks seda umbes liiter. Kui kuskil peaks midagi põlema minna, siis viska üks pudel tulle ning tõsisem põleng hoitakse sellega tõenäoliselt ära.”

7.) Kuidas veefiltrit teha

desktop 1407180655

“Kõige mugavama ja efektiivsema filtri saab teha tavalisest täiesti puhtast tsingist veeämbrist. Puuri selle põhja auk ning pane sellest väike toru läbi. Vesi imbub läbi liiva ja puhta kruusa ja kivide ning seejärel tuleb see puhtana läbi toru välja. ”

8.) Kuidas mune säilitada

desktop 1407180660

“Munad, mida säilitada, peavad olema värskelt munetud. Need tuleb panna karpi või purki, mis on kuiva soola täis ning see jahedasse kohta panna. Munad tuleb täielikult soola sisse matta ning sel viisil saab neid väga pikka aega säilitada. Õhk ega miski muu ei tohiks kooreni jõuda.”

9.) Kuidas kurja koera peatada

desktop 1407180665

“Hoia enda ees skaudi keppi, jalutamiskeppi või isegi taskurätikut või mütsi. Koer ründab sel juhul kõigepealt sinu kaitseeset, jättes sulle võimaluse ta löögiga kahjutuks teha.”

Loodetavasti, ei pea sa kunagi viimast kasutama, aga hea on olla ettevalmistatud.

Jaga neid aegumatuid soovitusi allpool olevate nuppude abil oma sõpradega!

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange