19 looma, kes on tapnud kõige rohkem inimesi. Esimene võib sind šokeerida!

Selgub, et mõne inimese seni arusaamatuna näiv foobia on ikkagi täiesti põhjendatud. Nüüd võid rääkida oma sõpradele, miks oled elus tänu oma ekvinofoobiale (hirm hobuste ees). Vaata ja imesta! Nimekirjas on ka loomi, kelle puhul poleks uskunud, et nad kuidagimoodi inimesele ohtlikud võiks olla.

19. Leopard-kuigi pole otsest arvestust leopardi rünnakute kohta, on kokkupõrked Indias väga tavalised. Ühe aastaga hukub vähemalt 15 inimest.

ohtlikud loomad (1)

18. Hobused– ilmselt hobuselembesed inimesed ei tahaks seda nime siin näha. Loomulikult ei tapa hobused inimesi tahtlikult. Statistiliselt juhtub siiski hobuse seljas sõites palju õnnetusi. Eriti rodeo puhul. Ligi 20 ameeriklast sureb aastas just selle spordiala tõttu.

ohtlikud loomad (2)

17. Lehmad– kuidas see küll võimalik on? Väga täpse löögiga pähe! Kui lehmad on muidu rahulikud oma loomuselt, siis vahel on ka neil vaja ennast kehtestada ja just tugeva jalahoobi tõttu on surnud Ameerika Ühendriikides üle 20 inimese aastas.

ohtlikud loomad (3)

16. Sipelgad– neid on mitut liiki. Sipelgad võivad tappa ligi 30 inimest aastas. Tulisipelgas võib inimese surmavalt halvata!

ohtlikud loomad (4)

15. Mesilased– 53 inimest suri eelmisel aastal mesilase tõttu. Enamasti, kuna neil oli tugev allergia mesilaste vastu.

ohtlikud loomad (5)

14. Aafrika lõvid– viimased numbrid näitavad, et umbes 70 inimest aastas hukuvad just nende tõttu. Mitte, et nad inimesi jahiks, aga tegu on ju džungli kuningatega! Oma territooriumi peab puhtana hoidma.

ohtlikud loomad (6)

13. Meduusid– tundub, et sa ei peaks kartma haisid, pigem meduuse. Nende elektrilöök on surmav, mille tõttu sureb aastas 15 x rohkem inimesi, kui haide tõttu.

ohtlikud loomad (7)

12.Tiigrid– lõvi võib küll olla džungli kuningas, kuid tiiger on enam tuntud inimese ründaja kui lõvi. Aastas sureb üle 100 inimese. Ilmselt on siiski nad ise kuidagi olukorda provotseerinud, kuid siiski!

ohtlikud loomad (8)

11. Hirved– ei nad ei ründa meid! Õnnetused juhtuvad pigem liikluses, kus inimesed neile otsa sõidavad. Umbes 120 inimest aastas sureb just seetõttu.

ohtlikud loomad (9)

10.Kodused koerad- koerad on väga toredad, kuid olgem ausad. Jubeda omaniku käes on nad võimelised ka ründama ja tapma. 186 inimest aastas on seda reaalsust pidanud tõdema.

ohtlikud loomad (10)

9. Pühvlid– 1.5 tonni kaaluval loomal on võimu ka tappa ja hävitada. Jällegi juhul, kui ta tunneb end ohustatuna. Umbes 200 inimest aastas hukkub just tema sarvede läbi.

ohtlikud loomad (11)

8. Elevandid- pea 4 meetri pikkuse ja 5000 kilose looma puhul pole imestada, miks ta siin eesotsas on. Aastas sureb ligi 500 inimest. Enamasti on põhjuseks elevandi kohmakus (peale astumine).

ohtlikud loomad (12)

7. Krokodillid- Polegi vist väga üllatus. Aga jah, umbes 1500-2500 inimest aastas peab oma elupäevad krokodilli hammaste vahele jätma. Seda surma ei sooviks ka vaenlasele mitte!

ohtlikud loomad (13)

6. Jõehobud– tunduvad küll ohutud ja rahulikud loomad. Siiski sureb aastas nende käes ligi 3000 inimest. Ei maksa provotseerida. Loom on loom!

ohtlikud loomad (14)

5. Skorpionid– neid on maailmas enam kui 1500 liiki. Umbes 25 neist on surmava mürgiga. Siiski leiavad 5000 inimest aastas need liigid üles ja peavad kahjuks ka surema.

ohtlikud loomad (15)

4. Maod– ilmselt on vähemuses neid inimesi, kes usse ei karda. Kartusel on ka põhjus. Maod võtavad aastas ligi 50 000 inimese elu. Maod ründavad samuti vaid ohuallikat, aga ehk me olemegi neile siis kuidagi ohtlikud.

ohtlikud loomad (16)

3. Tsetsekärbsed– Just nemad on süüdi levitamaks Aafrikas unitõbe. Selle tõve tõttu saab halvata rohkem kui 500 000 inimest aastas ja sureb ligi 80 % neist.

ohtlikud loomad (17)

2. Moskiitod– need putukad on äärmiselt tüütud ja parajad tujurikkujad. Siiski on just nemad ka maailmas ühed ohtlikumad putukad, kuna nad levitavad haigust nimega malaaria. Enam kui 1000000 inimest sureb malaariasse.

ohtlikud loomad (18)

1. Inimesed– Kõige paremini oskab inimest hävitada teine inimene. Tõestame seda iga päev.

ohtlikud loomad (19)

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange