10 moodust, kuidas lennuõnnetusest väikeste vigastuste ning eluga väljuda

Ameerikas jääb lennuõnnetusse sattumise tõenäosus vahemikku 1:11 miljoni ja 1:60 miljoni juhu kohta.

Sellest hoolimata, peaksid olema valmis kõige kohutavamaks.

Siin on 10 asja, mis aitavad sul lennuõnnetuse korral ellujäämise tõenäosust suurendada.

1.) Lenda suure lennukiga.

desktop 1411572591

Mida suurem lennuk, seda suurem keha kokkupõrkel tekkinud energiat neelab. See tähendab, et sinuni jõuab vähem energiat, mis sind tappa võiks.

2.) Ole noor ning peenike mees.

desktop 1411572589

FAA kogutud andmete põhjal määravad lennuõnnetuse korral evakueerimise kiiruse peamiselt vanus, sugu ja kaal. Noortel peenikestel meestel on kõige paremad ellujäämise võimalused, rasketel vanadel naistel kõige väiksemad. Ärge kartke daamid, sest vanad rasked mehed pole teist kaugel.

3.) Riietu ellujäämise jaoks sobilikult.

desktop 1411572604

Isegi kui ülikonna või kontsakingade kandmine lennukis sulle moodsa välimuse annab, võib see lennuõnnetuse korral su ellujäämise võimalusi vähendada. Kujuta ennast ette elu ja surma olukorras sellises riietuses jooksmas või muid tegevusi tegemas. See ei oleks hea. Pane ennast selle asemel tavaliselt riidesse.

4.) Pööra tähelepanu ohutusjuhistele.

desktop 1411572598

Kuula enne lennu algust hoolikalt, kuidas hädaolukorras toimida tuleb. Võib-olla peaksid sa lausa märkmeid tegema. Sa oled sama juttu juba 100 korda kuulnud, kuid seda tuleb endiselt uuesti kuulata. Sel viisil tead hädaolukorras, kus väljapääsud ja turvavarustus on.

5.) Istu õiges kohas.

desktop 1411572597

Endiselt vaieldakse selle üle, kus lennukis kõige turvalisem istuda oleks, aga üks asi paistab siiski kindel olevat: väljapääsule lähemal istumine on parim valik. Istekohta valides juhindu viie reeglist. Kui sa oled väljapääsust rohkem kui viie rea kaugusel, siis oled sa liiga kaugel.

6.) Kasuta koheselt hapnikumaski.

desktop 1411572595

Hapnikumaskide vabanemise korral ei tasu selle pähe panemisega viivitada. Tee seda koheselt. Juba 60 sekundit hapnikupuudust võib surmav olla. Pane enne teiste aitamist mask kõigepealt endale pähe. Teistel pole sinust mingit abi, kui sa teadvuseta või surnud oled.

7.) Kasuta oma turvavööd.

desktop 1411572594

Peaksid istudes alati turvavööd peal hoidma. Turbulents tekib ootamatult ning viimane asi, mida sul kriisiolukorras vaja on, on pea vastu lage löömine.

8.) Ole valmis kaitsepositsiooni rakendama.

desktop 14115725911

See on turvavideote juures alati kõige tobedamini väljanägev osa, aga on lennuõnnetuse korral tõsiste vigastuste vältimiseks hädavajalik. Kaitsepositsioon kaitseb su käsi, jalgu ja pead.

9.) Sul on 90 sekundit.

desktop 14115725891

Pärast hädamaandumist on sul umbes 90 sekundit suitseva ja leekides oleva vraki juurest põgenemiseks. Ära isegi mõtle oma pagasi kaasavõtmisele. Sellest pole mingit kasu, kui sa surnud oled.

10.) Pluss 3/Miinus 8 reegel.

desktop 1411572600

See reegel on pilootidele, aga ka tavalised inimesed võivad sellest kasu saada. Lendamise korral on kõige ohtlikumad 3 minutit pärast õhku tõusmist ja kaheksa minutit enne maandumist. Ole sel ajal valmis võimalikuks hädaolukorraks.

Siiski on tähtis meeles pidada, et lendamine on endiselt kõige turvalisem viis reisimiseks. See on isegi turvalisem kui autoga sõitmine. Pea järgmise reisi planeerimise ajal seda ning turvalisuse nõuandeid meeles ning proovi mitte paanitseda. Seda muidugi enda ja kaasreisijate heaolu nimel.

Mida sa arvad?

Kommentaari

Secured By miniOrange